Skip to main contentAktuálne správy

Cillian Murphy obdrží tohtoročnú cenu Desert Palm Achievement, Actor Award, na Medzinárodnom filmovom festivale v Palm Springs. Slávnostné odovzdávanie filmových cien sa uskutoční 4. januára 2024 a festival potrvá do 15. januára.

Plody spolupráce

„Po spoločnej práci na päť predchádzajúcich filmoch, vrátane trilógie Temný rytier, Počiatok a Dunkerk, sa Cillian Murphy a scenárista a režisér Christopher Nolan opäť spojili pre jeden z najambicióznejších a najepickejších filmov roka. Murphy predvádza ohromujúci portrét J. Roberta Oppenheimera ako konfliktného vedca, ktorý viedol projekt Manhattan na výrobu prvej atómovej bomby na svete,“ hovorí predseda festivalu Nachhattar Singh Chandi. „Za túto najlepšiu kariérnu interpretáciu sme poctení odovzdať cenu Desert Palm Achievement Award, Actor, Cillianovi Murphyovi.“

Predchádzajúci držitelia ceny

Medzi predchádzajúcich držiteľov ceny patrí Riz Ahmed, Jeff Bridges, Bradley Cooper, Adam Driver, Colin Firth, Daniel Day-Lewis, Andrew Garfield, Matthew McConaughey, Gary Oldman, Sean Penn, Brad Pitt a Eddie Redmayne. V rokoch, keď boli ocenení, Bridgeovi, Day-Lewisovi, McConaugheyovi, Oldmanovi, Pennovi a Redmaynovi získali Oscara za najlepšieho herca.

Iné úspechy

Medzi ostatné úspechy Murphyho patria seriál Peaky Blinders, ocenený cenou BAFTA, ako aj A Quiet Place Part II, 28 Days Later, In the Heart of the Sea, In Time, Anthropoid, Dievča s perlou a ďalšie.

Ďalšie ocenenia

Skôr tento týždeň bolo oznámené, že hviezda filmu Poor Things Emma Stone obdrží príslušnú hereckú cenu na festivale. Taktiež bolo oznámené, že film Martina Scorsese Killers of the Flower Moon bude poctený tohtoročnou cenou Vanguard. Ďalšie ocenenia budú oznámené v nasledujúcich týždňoch.

Zdroj