Skip to main content

No tak, toto je určite nekonvenčný spôsob, ako sa predstaviť, čo vyzerá ako veľmi nekonvenčný produkt. Spoločnosť Bose práve oznámila Ultra Open Earbuds, otvorené slúchadlá s veľmi jedinečným dizajnom, ktorý unikol skôr tento mesiac. Majú sa pripevniť na uši, aby sa zachovalo úplné vnímanie okolia, kedykoľvek ich počúvate. A sú cenovo dosť vysoko, za $300.

Ale tu je háčik: táto počiatočná ponuka je exkluzívny set navrhnutý v spolupráci s módno-životným značkou Kith. Značka Kith je vyrytá na slúchadlách a na púzdre v Bose typografii, ktorá je ich podpisom. „Kith for Bose Ultra Open Earbuds“ budete môcť získať len v obchodoch Kith online a v kamenných predajniach začínajúc 22. januára. A malo by ich byť dostupných len „extrémne obmedzené množstvo.“ Budú hypebeasts ochotní vyraďovať sa pre Bose slúchadlá? Vyzerá to, že sa to možno čoskoro dozvieme.

Ultra Open Earbuds sa pripevňujú na uši namiesto toho, aby v nich ležali. Obrázok: Bose / Kith

Takto Bose opisuje dizajn:

Úplne nové Bose Ultra Open Earbuds sú navrhnuté s inovatívnym manžetovým tvarom s leštenými, mäkkými okrajmi a ohromujúcim povrchom. Nezablokujú vaše uši, ale skôr sa pripevnia na bok, vďaka čomu vyzerajú skôr ako módny doplnok ako tradičný hlučná bežcová pomôcka. Môžete nosiť okuliare, klobúky alebo šperky a nebudú narušovať váš štýl. Slúchadlá poskytujú pohodlie na celodenné nosenie, bez toho, aby ste si museli vyberať medzi pohlcujúcim zvukom a povedomím. Kith for Bose Ultra Open Earbuds prichádzajú v elegantnom matným čiernom farebnom prevedení, ktoré spolu navrhli obe značky, pričom každé slúchadlo prezentuje jedinečne upravené logo Kith v Bose legendárnom písmo blokových písmen.

To najbližšie, čo mi prichádza na myseľ, sú slúchadlá Huawei FreeClip.

Okrem ich ceny a exkluzívneho dátumu vydania Kith, Bose v tomto čase nesdíli žiadne ďalšie detaily o Ultra Open Earbuds. Výdrž batérie? Vodoodolnosť? Ďalšie technické špecifikácie? Všetko príde neskôr. Ako som povedal, je to čudný spôsob, ako o veciach hovoriť.

Značka Kith nahradila na týchto slúchadlách značku Bose, ale držia sa technického písma značky. Obrázok: Bose / Kith

Je zrejmé, že Bose sa snaží s týmto uvedením na trh skúsiť niečo trochu iné a chce vytvoriť určitý hype pre svoj prvý úplne nový produkt po dlhom čase. Hovorím „úplne nový“, pretože minuloročné QuietComfort Ultra Slúchadlá boli v dizajne (a zvuku) dosť podobné QuietComfort Slúchadlám II. QuietComfort Slúchadlá vyzerali rovnako, ako QuietComfort 45, hoci s niekoľkými menšími softvérovými vylepšeniami. QuietComfort Ultra Slúchadlá mali čerstvý dizajn, ale mnoho z ďalších nedávnych produktov spoločnosti pôsobili ako prepracované verzie s pár novými trikmi, takže je pekné vidieť, že prichádza niečo úplne nové.

Dizajnovo sú Ultra Open Earbuds najsmelší produkt spoločnosti Bose za dlhú dobu. Obrázok: Bose / Kith

Bose už predtým vydal slúchadlá otvoreného štýlu: Sport Open Earbuds boli v roku 2022 potichu stiahnuté z trhu po tom, čo sa im nepodarilo nájsť veľké publikum. Ale zrejme spoločnosť vidí taký sľubný potenciálny trh, že riskne ďalší pokus s úplne odlišným dizajnom.

Nie je to prvýkrát, čo Kith predával slúchadlá: v nedávnych rokoch bolo maloobchodom pre obe Nothing Ear 2 a Ear 1. Bose je samozrejme oveľa väčší hráč na tomto poli, ale zjavne sa nebráni hľadať si kultúrny kredit.