Skip to main content

Nový biografický film o Elonovi Muskovi

A24 má vo vývoji biografický film o Elonovi Muskovi, v ktorom ako režisér sa predstaví Darren Aronofsky – autor svetovej známej diel The Whale – ako potvrdil The Hollywood Reporter.

A24 získalo práva na najnovšiu biografiu Muska, kontroverzného generálneho riaditeľa Tesla Motors a SpaceX, od Waltera Issacsona, ktorá bude adaptovaná do filmu. Aronofsky je nastavený na to, aby film režíroval a produkoval s jeho produkčnou spoločnosťou Protozoa Pictures.

Aronofsky už skôr spolupracoval s A24 na produkcii The Whale, za ktorú si hviezda Brendan Fraser odniesla cenu Akadémie. Chápe sa, že dohoda o možnosti na knihu bola veľmi konkurencieschopná medzi najlepšími štúdiami a filmármi.

Muskov život detailne opísaný v knihe

Kniha Issacsona, ktorá bola publikovaná Simonom & Schusterom, skúma jeho 52-ročné vychovávanie v Južnej Afrike zo strany jeho otca inžiniera, ktorý bol “charizmatickým fantastom” a matky dietetičky Maye Musk, ktorá teraz pracuje ako modelka.

Isaacson sledoval Muska dva roky, zúčastňoval sa jeho stretnutí, prehliadol si jeho továrne a strávil hodiny v rozhovoroch s Muskom, jeho rodinou, priateľmi, kolegami a zrejmými protivníkmi. Do roku 2022 Tesla predala jeden milión elektrických áut a SpaceX vypustila do vesmíru 31 rakiet.

Predošlé úspechy filmových adaptácii

Ďalšia z Issacsonových kníh o technologickom priekopníkovi, tentokrát o spoluzakladateľovi Applu Steveovi Jobsovi, bola premenená na film s rovnakým názvom, v ktorom Michael Fassbender stvárnil zakladateľa Applu a Danny Boyle režíroval scenár od Aarona Sorkina.

Scenár založený na Isaakovovej biografii sa sústredil na tri predstavenia, ktoré Jobs prezentoval a ktoré definovali jeho život a jeho úlohu v Apple.

Podrobnosti o filmovej adaptácii Elon Musk sú zatiaľ utajené.

Zdroj: The Hollywood Reporter