Skip to main content

Dvere sú nevyhnutou súčasťou každej jednej stavby. Okrem toho, že sa do budovy potrebujeme dostať cez vchodové dvere, jej súčasťou sú aj tie interiérové. Tie vo väčšine prípadoch spĺňajú najmä základné funkcie ako uzatváranie miestnosti, tepelnú a zvukovú izoláciu alebo sú často estetickým prvkov interiéru. Okrem toho sú však dvere aj dôležitou bezpečnostnou zložkou a to hlavne v rôznych prevádzkach, bankách, na poštách alebo obchodoch. Ich úlohou je teda hlavne ochrana toho, čo sa za dverami nachádza, pričom však musia spĺňať aj iné kritériá. Na dokonalú ochranu prevádzky sú vhodné bezpečnostné interiérové dvere Koratex, ktoré sú v ponuke v rôznych prevedeniach. Vybrať si môžete nielen podľa rozmerov a modelov, ale aj typu, systémov uzatvárania, dekorov, farieb a doplnkov. Okrem týchto kritérií máte k dispozícii aj široký výber povrchových úprav ako napríklad fóliované, laminátové, dyhované alebo striekané.

koratex logo

Pri výbere interiérových dverí treba zohľadňovať nielen estetické prvky, ale aj funkčné parametre, ktoré budete potrebovať. Keďže rozhodnutie o tom, ktoré dvere budú pre vás tie pravé nie je jednoduché, mali by ste mu venovať dostatok pozornosti a času. Dvere si človek nevyberá na pár dní alebo týždňov, ale na roky, počas ktorých s nimi musí byť spokojný. Dôležitým faktorom pri výbere je aj to, či chcete dvere plné, presklené, sklenené, posuvné alebo dokonca skladacie. Na trhu je toho naozaj mnoho, preto sú možnosti takmer bez obmedzenia.

bezpecnostne dvere polskone

V prípade, že potrebujete do prevádzky bezpečnostné dvere, ochrániť by vás nemali len pred neželanými osobami, ale aj pred požiarom. Takýto typ dverí sa vám hodí najmä vtedy, ak máte na prevádzke tovar, ktorý chcete ochrániť a mohol by veľmi ľahko zhorieť. Špeciálnu pozornosť ochrane by v takomto prípade mali venovať banky, pošty a podobné prevádzky, kde sa nachádza veľký obnos peňazí. V prípade požiaru dokážu peniaze zhorieť skôr, ako stihnete vytiahnuť hasiaci prístroj alebo zavolať požiarnikov. Priestor, kde sa bankovky nachádzajú by mal byť preto poriadne chránený a nemali by ste sa spoliehať na náhodu. Kvalitné bezpečnostné interiérové dvere vám dokážu pomôcť viac, ako by ste si mysleli, pričom znížia vaše finančné straty v obrovskej miere. Takýmito dverami by však nemala byť vybavená len prevádzka, kde sa nachádza veľký obnos peňazí, ale aj tie, kde je umiestnený tovar veľkej hodnoty. Počas požiaru vám tieto dvere neprepustia oheň a ani dym a dokážu tak zachrániť nielen tovar, ale aj ľudské životy. Ak si chcete byť istý, že sú vaše obchodné priestory pod dokonalou ochranou, zabezpečte ich bezpečnostnými interiérovými dverami Koratex.