Skip to main content

Atari 400 sa vracia vo vynovenej retro sláve

Legendárna herná konzola Atari 400 zaznamenáva svoj comeback

Pripravte sa na cestu časom späť do začiatkov herného priemyslu. Atari, ikonická značka, ktorá stojí na samotných základoch domácej zábavy, oživuje jednu zo svojich klás. Vynovené Atari 400 má prísť do predaja a pripomenúť nám, prečo sme sa do videohier zamilovali.

Vylepšené funkcie a retro šarm v jednom

Nová vydanie konzoly Atari 400 prichádza s modernizáciami, ktoré zodpovedajú dnešným technologickým štandardom, a pritom zachováva svoj nezameniteľný retro vzhľad. Táto novinka nie je len o nostalgií, ale ponúkne upgradované komponenty ako zvýšenú pamäť, HDMI výstup a podporu pre súčasné programovacie prostredia.

V čom je nové Atari 400 iné?

Kým pôvodná Atari 400 bola známa svojou robustnosťou a spolahlivosťou, jej otcom sa stanú moderné technológie. Berte to ako poctu pôvodnej estetike spojenú s vnútorným hardware, ktorý vyhovie súčasným hráčom. Okrem klasických hier, ktoré sa dočkajú digitalizácie, sa dá očakávať, že komunita okolo retro konzol ožije novými vývojmi a aplikáciami.

Vaša šanca vlastniť kúsok histórie videohier

Nemali ste v detstve Atari 400, alebo si chcete pripomenúť, aké to bolo postaviť sa pred výzvy jedných z prvých počítačových hier? Terajšie vydanie Atari 400 by mohlo byť ideálnym doplnkom vašej kolekcie alebo skvelým začiatkom pre novú generáciu hráčov, ktorá si chce okúsiť retro hranie s dnešnou technológiou.

Uvedenie na trh: Kedy a kde si ju budete môcť zaobstarať

Detaily ohľadom dostupnosti a ceny zatiaľ neboli úplne odhalené, avšak záujemcovia by si mali dávať pozor na aktualizácie od predajcov a obchodov specializujúcich sa na gaming. Ešte nie je jasné, či sa toto vynovené Atari 400 stane limitovanou edíciou, alebo bude dostupná vo väčšom množstve, avšak jedno je isté – zberateľská hodnota tejto ikonickej konzoly bude len rásť.

Prečo Atari 400 zaujme aj v roku 2023

Aj keď sú dnešné hry graficky omnoho pokročilejšie, existuje niečo neodolateľné na jednoduchosti a čistote hier z obdobia osmdesiatych rokov. Atari 400 prináša tento jedinečný zážitok späť do života a dávajú herným fanúšikom príležitosť prežívať začiatky digitálnej zábavy s moderným prevedením. Pripravte sa teda na to, že si budete môcť vychutnávať klasické hry s komfortom a pohodlím, ktoré dnešná doba ponúka.