Skip to main content

Spravodajca Bloomberga pre Apple, Mark Gurman, hovorí, že Apple prichádza s veľkými zmenami na rok 2024 v podobe väčšieho iPadu Air, ktorý sa pridá k existujúcemu menšiemu modelu, a tiež už skôr ohlasovaného iPadu Pro s OLED displejom. Okrem toho spoločnosť uvedie na trh aktualizovaný MacBook Air s novým procesorom M3, ktorý bol práve predstavený v aktualizovanom 14-palcovom MacBooku Pro a nových iMacoch.

Nový iPad Air vraj bude mať 12,9-palcový displej, ktorý sa pridá k modelu s veľkosťou 10,9 palca, čím sa táto línia priblíži k možnostiam iPadu Pro s 11-palcovou a 12,9-palcovou obrazovkou. Gurman neposkytol konkrétny dátum, len povedal, že zariadenia prídu „začiatkom roku 2024“, pričom dodal, že Apple dúfa, že obráti situáciu so sales obidvoch produktových línií.

Súvisiace
Apple Pencil pridáva zmätok k iPadu
Nový iPad nedáva zmysel

Spoločnosť tiež uvedie novú verziu Apple Pencil, píše Gurman. Hovorí, že Pencil bude treťou generáciou hlavného zariadenia Pencil, takže by pravdepodobne malo byť podobné tomu, ktoré spoločnosť vydala pred piatimi rokmi. Najnovšie aktualizovala Apple svoju produktovú líniu Pencil s cenovo dostupnejším – ale nekompatibilným so svojim najlacnejším iPadom – Apple Pencil s USB-C. Očakáva sa tiež, že spoločnosť vydá nové Magic Keyboard pre iPad.

Gurman v minulosti povedal, že nový iPad Pro prichádzajúci v roku 2024 by mal predstavovať prvý väčší redesign tabletu od roku 2018, keď Apple predstavil nový dizajn s plochými hranami, ktorý sa nakoniec dostal k iPadu 10. generácie v minulom roku.

Tento rok spoločnosť vydala telefóny iPhone 15 série, ktoré boli mierne prepracované tak, aby obsahovali zaoblenejšie hrany. Pro modely majú titanové boky a tenšie rámčeky, ktoré zmenšili vonkajšie rozmery telefónu namiesto zväčšenia obrazoviek, a zdá sa pravdepodobné, že nové iPady získajú aspoň niektoré z týchto dizajnových prvkov. Očakáva sa tiež, že spoločnosť vydá svoje vysoko očakávané headset Vision Pro v roku 2024.