Apple plánuje redizajn iMacu a menšiu verziu počítača Mac Pro

apple počítač

Stolné počítače Apple čakajú veľké (aj malé) zmeny.

Spoločnosť Apple sa rozlúčila s dotykovými ovládačmi Touch Bar na MacBooku a opäť privítala napájanie MagSafe. Okrem týchto zmien tento rok plánuje aj oznámiť dlho očakávaný redizajn počítača iMac a pozmeniť zariadenie Mac Pro. Podľa Marka Gurmana z agentúry Bloomberg prejde iMac najväčšími zmenami od roku 2012. Apple podľa všetkého zmenší rozšírenú časť pod displejom, rovnako ako aj jeho okraje a zadná časť obrazovky bude plochá. iMac sa s veľkou pravdepodobnosťou bude podobať na displej Pro Display XDR.

Nový stolný počítač iMac s procesorom Apple silicon vystrieda momentálne dostupnú 27‑palcovú a 21,5‑palcovú verziu s procesorom Intel. Tento rok to bude jedna z najväčších vizuálnych zmien Apple produktov. Zariadenie iMac, ktoré je práve v predaji má tie najlepšie parametre a krásnu obrazovku, no jeho dizajn sa za posledné roky stal zastaraným. Zmena mu prospeje. Najnovšie zdokonalenia tohto zariadenia sa zamerali na zvýšenie rýchlosti, vylepšenie webkamery a do ponuky prišla aj verzia displeja s matným/nanotextúrovým sklom.

Mac Pro s procesorom Intel

Čo sa týka zariadenia Mac Pro, spoločnosť Apple plánuje osviežiť súčasný upgradovateľný dizajn a zvažuje, že tentokrát zostane pri procesore Intel. To však neznamená, že nikdy neuvidíme Mac Pro s Apple čipom. Spoločnosť pracuje na úplne novom dizajne, ktorý je podľa Gurmana viac ako dvakrát menší ako súčasný model počítača Mac Pro. „Vonkajšia časť dizajnu bude zväčša z hliníka a možno vám pripomenie Power Mac G4 Cube,“ povedal.

Tieto nové zariadenia budú mať Apple procesor novej generácie, ktorý po prvýkrát spoločnosť uviedla minulý rok v zariadeniach M1 MacBook Air, MacBook Pro a Mac mini. Napokon, spoločnosť údajne plánuje uviesť nový externý monitor, ktorý bude svojou kvalitou pripomínať displej Pro Display XDR a spoločnosť očakáva, že privedie ešte viacej zákazníkov. Cena Pro Display XDR začína na 5000 $ (približne 4100 €). Apple momentálne predáva aj monitory od spoločnosti LG ako cenovo dostupnejšiu alternatívu. Vyzerá to tak, že nástupca displeju Thunderbolt Display je už tento rok na ceste.

Summary
Apple plánuje redizajn iMacu a menšiu verziu počítača Mac Pro
Article Name
Apple plánuje redizajn iMacu a menšiu verziu počítača Mac Pro
Description
Spoločnosť Apple sa rozlúčila s dotykovými ovládačmi Touch Bar na MacBooku a opäť privítala napájanie MagSafe. Okrem týchto zmien tento rok plánuje aj oznámiť dlho očakávaný redizajn počítača iMac a pozmeniť zariadenie Mac Pro.
Author
Publisher Name
uploading.sk
Publisher Logo

You Might Also Like