Apple novinky 2021 z udalosti Spring Loaded

apple 2021 novinky

Pripravte sa na 8 noviniek od spoločnosti Apple.

Udalosť Spring Loaded 2021 je za nami a spoločnosti Apple predstavil svoje novinky. Apple predstavil nové iPady, iMacy a iné zariadenia.

iPad s M1 čipom

apple ipad 2021
Zdroj: Apple

Apple odhalil najnovšie iPad Pro tablety s rovnakým čipom, aký je už v zariadeniach MacBook Air, MacBook Pro a Mac mini (a tiež v iMacu, ktorý bol predstavený na tejto udalosti). 12,9-palcový model má vylepšený displej s mini LED technológiou, ktorý Apple nazýva Liquid Retina XDR. Oba predstavené iPady Pro majú 12-megapixelový širokouhlý fotoaparát, ktorý dokáže sledovať váš pohyb počas videohovorov.

Tablety si bude možné objednať od 30. apríla a k odberu budú dostupné v druhej polovici mája. Cena 11-palcového modelu začína na 799 $ a 12,9-palcový model si kúpite za 1099 $.

Redizajnovaný iMac 

apple imac 2021
Zdroj: Apple

Apple predstavil iMac s úplne novým dizajnom a vlastným M1 čipom. Je naozaj tenký, má 24-palcovú obrazovku a 1080p kameru na FaceTime. Dostupný je v siedmich farbách. Dostupné budú s novou bezdrôtovou klávesnicou s identifikátorom odtlačku prsta Touch ID.

Nový iMac si môžete zadovážiť buď za 1299 $ (v tomto prípade si môžete vybrať zo štyroch farieb) alebo za 1499 $. Drahšia verzia má lepšie parametre a je dostupná v siedmich farbách.

Sledovací prívesok AirTag

prívesok airtag 2021
Zdroj: Apple

Apple konečne ohlásil dlho očakávaný sledovací prívesok AirTag, ktorý je prepojený s aplikáciou Find My. Prívesok si môžete ozdobiť aj emotikonom podľa svojho výberu. Predobjednať sa budú dať už piatok za 29 $ a k dispozícii budú 30. apríla. Kúpiť si môžete aj balíček so štyrmi príveskami za 99 $.

Apple TV s čipom A12 Bionic

apple tv novinky 2021
Zdroj: Apple

Predstavili nám aj nové multimediálne centrum Apple TV 4K s čipom A12 Bionic, ktorý sa nachádza aj v zariadeniach iPhone XS, XS Max a XR. Odteraz dokáže spustiť aj HDR videá a videá s vysokou obrazovou frekvenciou. Cena začína na 179 $ za 35 GB. Objednať si ho môžete 30. apríla a dostupné bude v druhej polovici mája.

Ovládač Apple TV

apple tv ovládač
Zdroj: Apple

Nový dizajn dostal aj ovládač k Apple TV. Je zostavený z hliníka a tlačidlá sa nachádzajú na vrchnej časti. Na boku ovládača je tlačidlo pre Siri.

Druhá séria Ted Lasso 

apple ted lasso
Zdroj: Apple

Diváci si mohli pozrieť trailer na druhú sériu obľúbeného seriálu Ted Lasso. Druhá séria začína 23. júla. Trailer si môžete pozrieť tu.

iPhone 12 vo fialovej farbe

apple iphone 12 fialova
Zdroj: Apple

iPhone 12 a 12 mini budú k dispozícii už aj vo fialovej farbe. Predobjednať ich bude možné piatok a dostupné budú 30. apríla.

Novinky v appke Podcast

apple podcast 2021
Zdroj: Apple

Aplikáciu Podcast si budete môcť predplatiť, čo znamená, že v ponuke je počúvanie bez reklám. Funkcia predplatenia bude spustená budúci mesiac v 170 regiónoch a krajinách. Aplikácia Podcast dostane aj nový dizajn.

Zhrnutie udalosti a Apple novinky 2021 si môžete pozrieť vo videu The Verge.

Summary
Apple novinky 2021 z udalosti Spring Loaded
Article Name
Apple novinky 2021 z udalosti Spring Loaded
Description
Udalosť Spring Loaded 2021 je za nami a spoločnosti Apple sa roztrhlo vrece s novinkami. Apple predstavil nové iPady, iMacy a iné zariadenia.
Author
Publisher Name
uploading.sk
Publisher Logo

You Might Also Like