Skip to main content

Apple Music bude od júna podporovať prehrávanie nekomprimovanej hudby a priestorový zvuk Dolby Atmos.

V júni dostane Apple Music dve veľké aktualizácie – podporu vysokokvalitného bezstratového zvuku a priestorového zvuku za pomoci Dolby Atmos. Prekvapivé je, že nové funkcie budú dostupné pre všetkých predplatiteľov bez príplatku. Dokonca aj pre tých, ktorí majú rodinný alebo študentský plán. Spoločnosť sa vyjadrila, že zo začiatku bude dostupných 20 miliónov pesničiek v tejto kvalite a do konca roka sa posnaží sprístupniť dokopy 75 miliónov pesničiek. 

Apple pre webstránku The Verge potvrdil, že bezstratové audio je dostupné exkluzívne v Apple Music, takže len pre predplatiteľov. Pesničky sa nebudú dať kúpiť v bezstratovej kvalite a tie zakúpené sa nebudú dať upgradovať pomocou služby iTunes Match.

Ak chcete zapnúť bezstratový zvuk, v najnovšej verzii aplikácie Apple Music prejdite na Nastavenia > Hudba > Kvalita zvuku. Následne môžete zvoliť rôznu kvalitu zvuku pre rôzne pripojenia (internet v mobile, Wi-Fi, stiahnutie).

Bezstratové audio v Apple Music začína na CD kvalite, čo zodpovedá 16 bit a 44,1 kHz a pokračuje na 24 bit a 48 kHz. Najvyššia možná kvalita je 24 bit a 192 kHz. Najvyššia kvalita High-resolution Lossless má jeden háčik: na správne fungovanie budú používatelia potrebovať externé zariadenie v podobe digitálno-analógového prevodníka (DAC).

Vďaka priestorovému zvuku vás hudba pohltí

Priestorový zvuk a Dolby Atmos môžu pre používateľov Apple Music znamenať ešte väčšie vylepšenie. Nové funkcie poskytnú pohlcujúci zvuk hlavne pre tých, ktorí počúvajú cez nové AirPods alebo Beats slúchadlá s H1 alebo W1 čipom. Priestorový zvuk sa prehráva cez zabudované reproduktory predvolene na najnovších verziách zariadení iPhone, iPad a Mac. Ak ho chcete zapnúť pre iné slúchadlá, musíte prejsť na Nastavenia > Hudba > Zvuk a prepnúť Dolby Atmos na „Vždy zapnuté“

Priestorový zvuk je kompatibilný s väčšinou zariadení Apple z ostatných rokov, vrátane set-top boxu Apple TV 4K pripojeného ku kompatibilnému televízoru alebo prijímaču.

Bezstratový zvuk sa stáva štandardom v najpopulárnejších aplikáciách na streamovanie hudby. Spoločnosť Amazon v pondelok oznámila, že službu Amazon Music HD bezplatne sprístupní všetkým predplatiteľom Amazon Music Unlimited. Spotify plánuje spustiť HiFi predplatiteľskú verziu neskôr tento rok. Tidal tiež ponúka funkciu „Tidal Masters“, ktorá dokáže presiahnuť vysokokvalitný zvuk 96 kHz/24 bit.

Titulný obrázok: Apple

Summary
Apple Music spúšťa bezstratový režim počúvania a priestorový zvuk
Article Name
Apple Music spúšťa bezstratový režim počúvania a priestorový zvuk
Description
V júni dostane Apple Music dve veľké aktualizácie – podporu vysokokvalitného bezstratového zvuku a priestorového zvuku za pomoci Dolby Atmos.
Author
Publisher Name
uploading.sk
Publisher Logo