Skip to main content

Prvý headset s rozšírenou realitou od spoločnosti Apple bude uvedený na trh vo štvrtom štvrťroku 2022, uviedol v pondelok taiwanský analytik Ming-Chi Kuo.

Výrobca hodiniek Apple Watch pracuje na ľahkých okuliaroch pre rozšírenú realitu, ktoré sa podobajú bežným okuliarom a pre každé oko používajú 8K displej. Produkt bude mať vlastnú obrazovku a nebude sa spoliehať na smartfón, uviedli dvaja ľudia oboznámení s produktom pre Bloomberg News.

Podľa Kuoovej pondelkovej správy bude náhlavná súprava Apple AR uvedená na trh vo štvrtom štvrťroku 2022. Podľa neho je nepravdepodobné, že budú uvedené na trh v tomto roku, pretože mnohé komponenty ešte nie sú pripravené na masovú výrobu. Spoločnosť pracuje aj na funkcii rozšírenej reality pre svoje iPhony.

Apple nie je jedinou spoločnosťou, ktorá pracuje na okuliaroch s rozšírenou realitou. Spoločnosť Microsoft Corp plánuje začiatkom budúceho roka uviesť na trh svoj prvý počítač so zmiešanou realitou, pričom náhlavné súpravy budú vyrábať partneri ako Lenovo Group Ltd a HP Inc.

Spoločnosť Sony

Uviedla na trh svoj headset PlayStation VR v októbri 2016 a nedávno vydala softvérovú záplatu na zlepšenie zážitku z virtuálnej reality, ktorá zvyšuje pocit ponorenia znížením elektrického poľa.

Spoločnosť Google

Google od minulého roka propaguje svoju platformu Daydream pre špičkové smartfóny so systémom Android. A rovnako ako Apple začiatkom tohto mesiaca oznámila, že vyvíja okuliare rozšírenej reality, ktoré by sa mohli používať na prinášanie grafiky a informácií do okolia používateľov.

Apple očakáva, že vývojové náklady sa pohybujú medzi 300 až 500 miliónmi dolárov na headset zodpovedajúci iba jednému oku.

Spoločnosť od minulého roka investuje do rôznych oblastí riešenia virtuálnej realite. Na jar 2016 sa spoločnosť podieľala na financovaní startupu Magic Leap Inc. V ten istý deň Apple uzatvorila licenčnú zmluvu s firmou Finisar Corp., ktorú využijú pre výrobu optických zariadení.

Apple headset údajne poháňa rovnaké riešenia ako Oculus Rift a HTC Vive.

Zdroj: appleinsider.com Title: Apple’s AR headset will come in 2022
Zdroj obrázok: www.theverge.com

Článok bol napísaný pomocou AI Jarvis.