Skip to main content

Andrew Scott nechce znovu hrať záporáka v Bonda: „Poznám seba“

Herca sme mohli vidieť ako záporáka v seriáloch Sherlock a Spectre. Po skúsenostiach z týchto rolí sa už nechce vrátiť k roli zloducha. V nästupujúcom filme „All of Us Strangers“ (Všetci sme cudzinci) sa rozhovoril o tom, ako priniesol svoju osobnú bolesť do svojej postavy.

Role Bondovho zloducha

Andrew Scott, ktorého čaká premiéra filmu All of Us Strangers, kde hraje spolu s Paulom Mescalom, stvárnil zloducha C v bondovke s Danielom Craigom v roku 2015. Túto rolu by už ale pravdepodobne nezopakoval.

„Ak mám byť úprimný, nechce sa mi do toho znova ísť,“ povedal Scott britskému GQ. „Teraz, keď seba viac poznám, radšej pracujem v šedých zónach. Myslím, že som proste v tejto úlohe nebol taký dobrý.“

Nový film „Všetci sme cudzinci“

Film All of Us Strangers už teraz vyvoláva búrlivé reakcie a očakávania ohľadom Oscara pre herca a spisovateľa Fleabaga Andrewa Scotta a režiséra Andrewa Haigha. Film volne vychádza z románu Taichi Yamada s názvom Strangers a sleduje Adama (Scotta), ktorý začína intenzívny a intímny vzťah s Harrym, ktorého stvárnil Paul Mescal.

Keď Adam navštívi rodný dom svojich zosnulých rodičov v anglických predmestiach, nachádza ich nažive a zdraví, rovnakí ako v deň, keď zomreli, keď mal 12 rokov. Príbeh sa odvíja medzi realitou a nadprirodzenom, pričom protagonistovi sa nedarí dlho zostať ani v minulosti, ani v prítomnosti.

V rovnakom profile v GQ Haigh prezradil, že natáčanie začali „držiac sa za ruky“, pretože ide o veľmi osobný príbeh pre oboch. Predovšetkým pre Haigha, ktorý do scenára vložil svoje vlastné životné skúsenosti. Zábery z domu Adamových rodičov boli dokonca natočené v Haighovom detskom dome.

Osobné skúsenosti v roli

V jednej scéne filmu Všetci sme cudzinci priznáva Adam svojim rodičom svoju homosexualitu. Scott prehlásil, že počas natáčania sa zamýšľal nad svojimi skúsenosťami z vlastného priznania rodičom.

„Malo som veľmi šťastné detstvo,“ povedal. „Ale je nevyhnutné prejsť si určitou bolesťou, keď musíte riskovať a povedať svojej rodine niečo o sebe. Teraz naozaj myslím, že to je dar, pretože keď musíte riskovať všetko a vaša rodina a priatelia vám povedia ‚akceptujeme ťa takého, aký si‘, potvrdí vám to lásku, ktorú máte už od mladého veku. Niektorí ľudia, ktorí nie sú queer, to nemajú. Samozrejme, niektorí queer ľudia nie sú takí šťastní.“

Poznamenal, že nakrúcanie filmu bolo „uspokojujúce a katarzické“, pretože do neho vložil „veľa svojej bolesti“. Sherlockov herec vysvetlil, že mu to tiež pomohlo pochopiť, že jeho sexualita môže byť akýmsi darom.

„Existuje takéto porekadlo ‚moje bremeno sa stalo mojím darom‘,“ povedal. „Keď som mal 22 rokov a čítal som to, pomyslel som si, nebolo by to úžasné? Keby niečo, čo považujete za súčasť seba, ktorú by ste sa mali hanbiť, je v skutočnosti súčasťou vás, ktorá dáva niečo naspäť?“.

Film Všetci sme cudzinci príde do kín 22. decembra.

Zdroj: Hollywood Reporter