Skip to main content

Poplatky zrušili po tom, ako Apple ohlásil podporu bezstratového a priestorového zvuku.

Apple je pre Amazon novým konkurentom. Preto spoločnosť Amazon 17. mája oznámila, že už nebude účtovať dodatočný poplatok za predplatiteľskú službu „HD“ v aplikácii Amazon Music, vďaka ktorej mohli používatelia streamovať zvuk v CD kvalite. Odteraz bude bezstratový zvuk dostupný bez ďalších poplatkov pre všetkých predplatiteľov Amazon Music Unlimited, oznámil hudobný týždenník Billboard.

Amazon sa stal prvou spoločnosťou, ktorá ponúka bezstratovú hudbu za štandardnú cenu 9,99 $. Pre predplatiteľov Amazon Prime je cena ešte nižšia – 7,99 $ za mesiac. Vysokokvalitné audio bude samozrejme dostupné aj pre nich. Rodinné plány majú nárok na Amazon Music HD tiež bez ďalších poplatkov, no študentské plány sú výnimkou. Predtým ako do hry vstúpil Amazon, priemerné predplatné bezstratovej hudby bolo 19,99 $. Takúto cenu stále účtuje Tidal.

Prečo je táto zmena možná? Týždenník Billboard podotkol, že keďže všetky najpopulárnejšie aplikácie na streamovanie hudby prechádzajú na bezstratový zvuk, hudobným vydavateľstvám záleží viac na celkovom počte poslucháčov v rámci týchto služieb a nie len na počte odoberateľov s premium účtami.

Zníženie ceny Amazon Music HD bolo oznámené v rovnaký deň, kedy spoločnosť Apple oznámila spustenie bezstratovej hudby pre Apple Music.

Koncom minulého týždňa sa začali šíriť chýry o očakávaných novinkách od Apple. Aplikácia Apple Music pre Android prezradila podrobnosti o niečo skôr a naznačila, že sa môže blížiť oznámenie bezstratovej hudby. Viac o bezstratovej hudbe v Apple Music sa môžete dočítať tu.

Predplatiteľská služba Amazon Music HD poskytovala spoločnosti dobré výnosy. Počet používateľov sa za rok zvýšil stonásobne. Táto služba ponúka viac ako 70 miliónov skladieb v kvalite CD a viac ako 7 miliónov skladieb v kvalite „ultra HD“.

Titulný obrázok: theverge.com

Summary
Amazon Music už nebude účtovať extra poplatky za bezstratovú hudbu
Article Name
Amazon Music už nebude účtovať extra poplatky za bezstratovú hudbu
Description
Spoločnosť Amazon 17. mája oznámila, že už nebude účtovať dodatočný poplatok za predplatiteľskú službu „HD“ v aplikácii Amazon Music, vďaka ktorej mohli používatelia streamovať zvuk v CD kvalite.
Author
Publisher Name
uploading.sk
Publisher Logo