Skip to main content

Už sme len niekoľko týždňov v roku 2024 a už je čas na hernú udalosť. Tento rok začína podujatím Xbox Developer Direct 2024, ktoré je opísané ako „detailný pohľad na niektoré z najväčších hier, ktoré prídu na platformy Xbox.“

V súčasnosti vieme, že to zahŕňa aspoň niekoľko už predtým ohlásených titulov: hru Indiana Jones od štúdia, ktoré stojí za sériou Wolfenstein, veľmi intenzívne vyzerajúce pokračovanie hry Hellblade, nadchádzajúce RPG od Obsidianu s názvom Avowed, a Ara: History Untold, tahovú stratégiu od nového štúdia založeného vývojármi zo spoločnosti Firaxis Games.

Okrem toho bude pravdepodobne aspoň niekoľko prekvapení. Šírili sa fámy o hrách ako Sea of Thieves a Hi-Fi Rush, ktoré sa rozširujú na nové platformy a Starfield dostane čoskoro veľkú aktualizáciu, takže to sú možnosti. A ak by malo prísť veľké prekvapenie, mohlo by to byť v podobe hry Everwild, Fable, OD alebo Perfect Dark. Ale to je len moje túžobné želanie.

Ako a kedy sledovať Xbox Developer Direct 2024

Podujatie sa začína 18. januára o 15:00 ET. A, ako obvykle, sledovať ho možno na viacerých miestach: YouTube, Twitch (k dispozícii je tiež verzia v americkom posunkovom jazyku) a Facebook.