Ako cez Safari importovať heslá do Apple iCloud Kľúčenky

heslo

Ak chcete vymeniť aplikáciu na správu hesiel a používate vyhľadávač Safari, ukážeme vám najjednoduchší spôsob, ako si heslá preniesť do iCloud Kľúčenky.

Keď chcete vymeniť aplikáciu LastPass (alebo iného správcu hesiel, s ktorým ste nespokojní), možno bude pre vás atraktívne rovno použiť aplikáciu, ktorá je súčasťou internetového vyhľadávača alebo operačného systému. Je to celkom jednoduché a rozumné riešenie. Donedávna boli aplikácie na správu hesiel tretej strany považované za najbezpečnejšie, ale aj spoločnosti Apple a Google neustále zlepšujú bezpečnosť svojich aplikácií. Spoločnosť Microsoft tiež pridala do aplikácie Microsoft Authenticator funkciu na správu hesiel. Takže zvoliť systémovú aplikáciu nie je zlý nápad.

Tieto aplikácie zaostávajú oproti aplikáciám tretích strán práve v tom, aké je zložité vložiť do ich systému už existujúce heslá.

Ak vlastníte produkty Apple, zrejme budete chcieť použiť vyhľadávač Safari a jeho systém na správu hesiel. Pomocou Apple iCloud Kľúčenky dokážete heslá zdieľať aj s ďalšími svojimi zariadeniami. Teraz vám ukážeme, ako si môžete preniesť svoje heslá do iCloud Kľúčenky.

Skontrolujte nastavenia iCloud Kľúčenky

iCloud Kľúčenka nesynchronizuje vo vašich zariadeniach len heslá, ale aj čísla kreditných kariet, heslá Wi-fi sietí a ďalšie informácie. Ak ste Kľúčenku ešte nikdy nepoužívali, skontrolujte, či je vo vašom zariadení zapnutá. (Ak ju chcete používať aj na smartfóne s operačným systémom iOS, skontrolujte ju aj tam.)

macOS zariadenie:

  • • Kliknite na ikonu Apple v ľavom hornom rohu a zvoľte Systémové nastavenia
  • • Ak používate systém macOS Mojave alebo staršie zariadenie, zvoľte položku iCloud. Inak zvoľte Apple ID a prejdite na iCloud.
  • • Prehľadajte zoznam aplikácií a uistite sa, že je Kľúčenka označená fajkou.

apple kľúčenka
Zdroj: support.apple.com

iOS zariadenie:

  • • Prejdite na Nastavenia a klepnite na svoje meno
  • • Zvoľte položku iCloud a nájdite Kľúčenku
  • • Potiahnutím prepínača zapnite iCloud Kľúčenku

Importujte heslá

Ak chcete svoje údaje dostať do Kľúčenky, musíte ich najskôr importovať do Safari na zariadení Mac. Zdá sa, že je to jednoduché, nie? No opak je pravdou.

Na rozdiel od ostatných správcov hesiel, do toho v Safari nemôžete importovať heslá pomocou súboru CSV. Ale môžete importovať heslá z vyhľadávačov Firefox alebo Chrome. Takže ak sú vaše heslá v súbore CSV a nemáte ani jeden zo spomínaných vyhľadávačov, budete si musieť jeden z nich nainštalovať a nahrať heslá najskôr tam. (Návod na importovanie hesiel pre Chrome nájdete tu a pre Firefox tu.)

Po importe hesiel do jedného z vyhľadávačov spravte nasledovné:

  • • Zavrite vyhľadávač 
  • • Otvorte Safari, prejdite na Súbor > Importovať a vyberte si vyhľadávač, ktorý ste si zvolili (Chrome alebo Firefox). Môžete si vybrať, čo všetko chcete importovať (Záložky, História, Heslá).
safari import
Zdroj: theverge.com

Poznámka: Niektorí používatelia mali problém s importom z vyhľadávača Firefox. Safari stále padalo a spoľahlivejšie fungoval Chrome. 

Či import prebehol správne môžete skontrolovať v Safari kliknutím na hlavnú ponuku > Nastavenia > Heslá. (Aby ste získali prístup k zoznamu hesiel, budete musieť zadať svoje užívateľské heslo.) Tu by ste mali vidieť všetky svoje heslá.

Akonáhle importujete hesla do Safari, iCloud Kľúčenka by ich mala automaticky zaregistrovať a mali by sa dať používať na všetkých vašich zariadeniach. Skontrolovať to môžete vyhľadaním pojmu „Kľúčenka“ vo funkcii Spotlight. Nájdite aplikáciu Kľúčenka a kliknite na iCloud v zozname vľavo a potom na Heslá, kde by ste mali vidieť všetky svoje importované heslá.

heslá kľúčenka
Zdroj: theverge.com
Summary
Ako si cez Safari importovať heslá do Apple iCloud Kľúčenky
Article Name
Ako si cez Safari importovať heslá do Apple iCloud Kľúčenky
Description
Ak chcete vymeniť aplikáciu na správu hesiel a používate vyhľadávač Safari, ukážeme vám najjednoduchší spôsob, ako si heslá preniesť do iCloud Kľúčenky.
Author
Publisher Name
uploading.sk
Publisher Logo

You Might Also Like