Skip to main content

Správca hesiel Google je dobrou alternatívou ak odchádzate z aplikácie na správu hesiel LastPass alebo inej aplikácie.

Keď chcete vymeniť aplikáciu LastPass (alebo iného správcu hesiel, s ktorým ste nespokojní), možno bude pre vás atraktívne rovno použiť aplikáciu, ktorá je súčasťou vášho internetového vyhľadávača alebo operačného systému. Je to celkom jednoduché a rozumné riešenie. Donedávna boli aplikácie na správu hesiel tretej strany považované za najbezpečnejšie, ale aj spoločnosti Apple a Google neustále zlepšujú bezpečnosť svojich aplikácií. Spoločnosť Microsoft tiež pridala do aplikácie Microsoft Authenticator funkciu na správu hesiel. Takže zvoliť systémovú aplikáciu nie je zlý nápad.

Tieto aplikácie zaostávajú oproti aplikáciám tretích strán práve v tom, aké je zložité vložiť do ich systému už existujúce heslá.

Ak používate Google a/alebo vlastníte smartfón s operačným systémom Android môžete na uloženie a synchronizáciu hesiel použiť funkciu Správca hesiel Google v prehliadači Chrome. Podobne ako Safari, aj Google Chrome robí problémy pri importovaní hesiel zo súboru CSV.

Jediný spôsob ako to dokázať, je zapnutím bežne vypnutej funkcie Chromu, ktorá povoľuje importovanie hesiel. Na zapnutie tejto funkcie existuje niekoľko postupov, ktoré závisia od verzie Chromu, ktorú používate. Momentálne používam verziu 88, a hoci sa mi podarilo pomocou nasledujúcej metódy pridať príkaz importu do prehliadača Chrome (ďakujem webu Guiding Tech, že ma nasmerovala na toto riešenie), moja kópia prehliadača Chrome nedokázala importovať súbor CSV, ktorý som si stiahol z aplikácie LastPass.

No aj tak vám ukážem postup, ktorý som použil. Možno budete úspešnejší. Ako sa mi nakoniec podarilo importovať heslá do prehliadača Chrome vám ukážem hneď potom.

POSTUP

 • ● Do adresného riadku napíšte chrome://flags. Takto sa dostanete na stránku s experimentálnymi funkciami.
 • ● Do vyhľadávacieho riadku „Search flags“ napíšte „password import“ (postačí napísať aj „password“). 
chrome expereiments
 • ● Nájdite položku „Password Import“ a kliknite na možnosti vľavo (pravdepodobne tam bude napísané „Default“). Zvoľte „Enabled“.
 • ● Následne kliknite na „Relaunch“
chrome experiments

 • ● Potom ako dokončíte predchádzajúce kroky, prejdite na „Nastavenia“ (kliknite na tri bodky v pravom rohu okna a zvoľte „Nastavenia“).
 • ● Nájdite možnosť „Heslá“ (v kategórii „Automatické dopĺňanie“) a kliknite na šípku vpravo.
 • ● Nájdite „Uložené heslá“ a kliknite na tri bodky vpravo. Mala by sa zobraziť možnosť „Importovať“.

heslá google
 • ● Kliknite na „Importovať“. Zo správcu súborov budete môcť zvoliť súbor CSV a importovať svoje heslá.

Ak to fungovalo – super! Ak nie, ukážem vám jednu ďalšiu, zúfalú a poslednú možnosť. 

POSTUP

 • ● Stiahnite si prehliadač Firefox (ak ho už nemáte) a spustite ho.
 • ● Kliknite na tri čiarky v pravom hornom rohu a zvoľte „Prihlasovacie údaje“.
 • ● Kliknite na tri bodky v pravom hornom rohu a zvoľte „Importovať zo súboru“
 • ● Zvoľte súbor CSV a importujte ho.
firefox prihlasovacie údaje

Heslá môžete bez problémov preniesť z prehliadača Firefox do Chrome:

 • ● V prehliadači Chrome kliknite na tri bodky v pravom hornom rohu a zvoľte „Záložky“. Potom zvoľte „Importovať záložky a nastavenia“.
 • ● Následne si z možností vyberte prehliadač Mozilla Firefox, zvoľte možnosť „Uložené heslá“ (a v prípade potreby aj „Dáta automatického dopĺňania formulárov“) a kliknite na „Importovať“.
import hesiel

A to je všetko. Ak sa vám nechce absolvovať tento celý postup, ďalšou možnosťou je stiahnutie rôznych bezplatných aplikácií na správu hesiel.

Summary
Ako importovať heslá do prehliadača Chrome a do Správcu hesiel Google
Article Name
Ako importovať heslá do prehliadača Chrome a do Správcu hesiel Google
Description
Správca hesiel Google v prehliadači Chrome je dobrou alternatívou ak odchádzate z aplikácie na správu hesiel LastPass alebo inej aplikácie. Keď chcete vymeniť aplikáciu LastPass (alebo iného správcu hesiel, s ktorým ste nespokojní), možno bude pre vás atraktívne rovno použiť aplikáciu, ktorá je súčasťou vášho internetového vyhľadávača alebo operačného systému.
Author
Publisher Name
uploading.sk
Publisher Logo