Ako funguje Facebook zoznamka? S oneskorením dostupná už aj na Slovensku

facebook zoznamka

Aplikácia mala byť pôvodne spustená na Valentína

Konkurent internetovej „zoznamky“ Tinder, aplikácia Facebook Dating bola v Európe spustená 21. októbra, hoci debutovať mala už na Valentína.

Zoznamovacia služba ponúka pre európskych používateľov rovnaké funkcie ako pre tých v USA. Na nájdenie potencionálneho partnera alebo partnerky používa váš už existujúci profil na Facebooku. Výber prebieha na základe vašich záľub, aktivity na Facebooku a ak budete súhlasiť, tak aj podľa udalostí a skupín, v ktorých ste.

Služba je zatiaľ len súčasťou mobilnej aplikácie Facebook, no napriek tomu je prepojená aj s ostatnými produktami spoločnosti Facebook. V aplikácii môžete zdieľať príbehyfotky z Instagramu, môžete začať videohovor v aplikácii Messenger. Šikovná funkcia Secret Crush prehľadáva pri hľadaní potencionálnej lásky vašich sledovateľov na Instagrame rovnako ako aj priateľov na Facebooku.

facebook dating
Zdroj: pixabay.com

Spoločnosť Facebook sa chváli svojimi funkciami na ochranu súkromia

Mnohé z taktík spoločností hľadania partnera alebo partnerky na mieru sú dobrovoľné. Avšak prepojenie služby Facebook Dating so zvyškom aplikácii už v minulosti vyvolalo obavy. Vo februári sa Facebook rozhodol posunúť spustenie tejto služby po tom, ako regulačné orgány v Írsku vyjadrili nespokojnosť s načasovaním plánovaného spustenia. Spoločnosti, ktoré chcú prísť na trh s takýmito produktami musia podľa Všeobecného nariadenia o ochrane údajov (GDPR) Európskej únie prejsť kontrolou s názvom Posúdenie vplyvu na ochranu údajov (DPIA). Facebook informoval regulačné orgány o svojich plánoch príliš neskoro, čo vyvolalo obavy o dodržiavaní zákonov o ochrane osobných údajov.

Keďže je už tento problém vyriešený, služba Facebook Dating funguje už vo viac ako päťdesiatich krajinách. Napríklad: Rakúsko, Belgicko, Bulharsko, Cyprus, Česká republika, Dánsko, Estónsko, Fínsko, Francúzsko, Nemecko, Grécko, Chorvátsko, Maďarsko, Írsko, Taliansko, Litva, Luxembursko, Lotyšsko, Malta, Holandsko, Poľsko, Portugalsko, Rumunsko, Švédsko, Slovinsko, Slovensko, Island, Lichtenštajnsko, Nórsko, Španielsko, Švajčiarsko a Spojené kráľovstvo.


Zdroj: https://theverge.com/ , https://pixabay.com/

You Might Also Like