Skip to main content

Kampus s rozlohou približne 320-tisíc m2 bude podľa vizualizácií ponúkať kancelárske priestory, ubytovanie, parky a oveľa viac.

Spoločnosť Google plánuje postaviť v kalifornskom meste San Jose úplne nový gigantický kampus s názvom „Downtown West“. Spoločnosť zverejnila vizualizácie, vďaka ktorým môžeme získať predstavu o tom, ako by kampus mohol vyzerať (prostredníctvom televízneho kanála CNBC). Google chce tento priestor s rozlohou približne 320-tisíc m2 upraviť tak, aby nepripomínal typický firemný kampus, ale skôr sídlisko. A to vytvorením viacúčelového komplexu s parkami, kancelárskymi, obchodnými a rôznymi inými priestormi.

Jedna z vizuálnych ukážok, ktorá ukazuje časť nazývanú „Gateway“ sa nachádza na vrchu tohto článku. Súčasťou navrhovaného priestoru by malo byť námestie slúžiace na rôzne podujatia a amfiteáter, ktorý by mohla používať spoločnosť Google, ale aj širšia verejnosť.

Nižšie môžete vidieť vizualizáciu harmonického areálu s názvom Creekside Walk. Pešia zóna bude ležať neďaleko ľahkého metra od spoločnosti VTA. Bude „inšpirovaná a postavená na obraz cestičky vlniacej sa popri potoku Los Gatos Creek v Kalifornii“. Vyzerá ako perfektné miesto na prechádzku:

San Jose campus

Zdroj: theverge.com

Areál s názvom „Meander“ by sa mal podľa spoločnosti Google podobať na „mestskú promenádu“. Teda trávnatú plochu uzavretú pre autá, ktorá by slúžila na organizovanie podujatí, premietaní a iných predstavení.

Zdroj: theverge.com

Google kampus – design

Veľkú časť kampusu budú zaberať kancelárske priestory. Podľa 473-stranového Google dokumentu s názvom Design Standards and Guidelines bude 297 290 m2 vyhradených pre kancelárske priestory 46 452 m2 pre obchody, reštaurácie a kultúrne centrá, a k dispozícii bude 5 900 ubytovacích jednotiek.

Ak chcete získať lepšiu predstavu o tom, ako bude kampus vyzerať, stačí sa pozrieť na mapu, ktorá sa objavila v takmer 39-minútovom YouTube videu od spoločnosti Google:

Viac detailov o projekte môžete nájsť na webstránkach spoločnosti Google a mesta San Jose. Mestská rada v San Jose by mala rokovať a odsúhlasiť návrh na jar v roku 2021.

Google však neplánuje len jeden nový kampus. Spoločnosť v roku 2018 oznámila investíciu v hodnote jednej miliardy dolárov (približne 845-miliónov €) na vybudovanie nového kampusu vo štvrti Hudson Square v New Yorku, a v septembri navrhla vybudovanie multifunkčného areálu s rozlohou približne 162-tisíc m2 v meste Moutain View v Kalifornii.


Zdroj: https://theverge.com/