Skip to main content

Spoločnosť Adobe a Adobe Foundation sa zaväzujú investovať 6 miliónov dolárov do založenia fondu pre film a televíziu s cieľom pomôcť začínajúcim tvorcom z nedostatočne reprezentovaných skupín.

Fond Adobe Film & TV podporí prácu existujúcich neziskových organizácií, ktoré slúžia historicky vylúčeným komunitám. Medzi prvé organizácie, ktoré získajú granty, patria Easterseals, Gold House, Latinský dom (Latinx House), NAACP, Sundance Institute a indická organizácia zameraná na mladých ľudí Yuvaa. Cieľom je pomôcť financovať stáže, učňovstvá, mentorstvá a ďalšie programy, ktoré ponúkajú praktické skúsenosti v priemysle, ako aj priamo financovať projekty ich členov.

„Diverzita pred kamerou a za ňou je kľúčom k odblokovaniu rozmanitejšieho a inkluzívnejšieho vyprávania príbehov v televízii a filmoch,“ povedal Stay Martinet, viceprezident pre marketingovú stratégiu a komunikáciu Adobe, ktorý je tiež členom predstavenstva Adobe Foundation. „Prostredníctvom nášho nového Fondu pre film a TV chce Adobe využiť svoje vedúce postavenie v kreatívnom priemysle na otvorenie nových príležitostí pre nedostatočne reprezentovaných tvorcov.“

Podpora programov a partnerstiev

Prvým programom podporeným fondom Adobe je NAACP Editing Fellowship, 14-týždňový program, ktorý zahŕňa tréning v postprodukcii prostredníctvom majstrovských kurzov, mentorstiev a rotácií v pracovnom prostredí, ako aj prístup k sade Adobe Creative Cloud. Prihlášky budú otvorené 18. januára na webovej stránke NAACP, pričom štyria vybraní štipendisti začnú v máji.

„Rovnosť má význam a na nás, ktorí sedíme na pozíciách moci a autority, je povinnosť pomáhať identifikovať riešenia na posun diverzity a inklúzie pred kamerou aj za ňou,“ povedal v prehlásení Kyle Bowser, senior viceprezident NAACP Hollywood Bureau. „Je cťou spolupracovať s partnerom podobného zmýšľania ako Adobe, ktorý prináša na stôl nápady a zdroje, ktoré majú hmatateľný dosah.“

Ostatné snahy spoločnosti Adobe pomôcť diverzifikovať priemysel zahŕňajú partnerstvá s Sundance (Sundance Ignite x Adobe Fellowship, založený v roku 2015, a Sundance Women to Watch x Adobe Fellowship, začatý v roku 2020) a USC (Annenberg Inclusion Initiative’s Inclusion List a financovanie krátkych filmov v MFA herectve).

Odoslať tip pomocou našej anonymnej formuláru.

Zdroj