Skip to main content

„`html
Adam Sandler chcel, aby ‚Leo‘ bol štýlom základnej školy ‚Grease‘, hovorí bývalý manažér, ktorého inšpirovala práca s hlasom

Adam Sandler sa vracia späť do piatej triedy so svojím najnovším filmom, Leo.

Vo filme od Netflixu Adam Sandler prepožičiava svoj hlas 70-ročnému jašterovi menom Leo, ktorý desaťročia slúžil ako triedny maznáčik pre rotujúcu skupinu žiakov piatich ročníkov. Jedného dňa zistí, že mu zostáva žiť len rok a plánuje utiecť za slobodou, namiesto toho však musí zachrániť študentov pred ich zlým záskokom učiteľa.

Sandler, ktorý bol aj spoluautorom a producentom projektu, povedal The Hollywood Reporter pri premiére v Los Angeles v nedeľu, že ho inšpirovalo urobiť verziu musicalovej komédie „Grease pre posledný rok základnej školy“ počas práce so scenáristom a režisérom Robertom Smigelom. Sandler hrá v hlavnom dabingovom obsadení po boku svojich dcér Sunny a Sadie, ako aj manželky Jackie, čím oznamuje ich druhú rodinnú spoluprácu tento rok po filme You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah. (Hoci táto skupinka si spoluprácu užíva, neočakávajte projekty výhradne pre rodinu, pretože Sandler uznáva, „Oni tiež chcú robiť svoju vlastnú vec.“)

Pri tvorbe hlasu Leo, Sandler odhalil, že sa rád inšpiroval zosnulým manažérom a producentom Bernie Brillsteinom, ktorý pomohol naštartovať Saturday Night Live a slúžil ako manažér pre hviezdy SNL, vrátane neho samotného, Dana Aykroyda, Gildy Radner, Johna Belushiho, Martina Shorta a Lornea Michaelse. Hviezda si spomenula, ako by na súprave vždy napodobňovali Brillsteinov hlas, ktorý si udržal roky po odchode zo show.

Smigel — ktorý pracoval na SNL viac ako 25 rokov — povedal, že aj on sám robieval napodobneniny tohto manažéra a spomenul, že by radil spôsobom, ktorý by sa hodil pre múdreho jaštera vo filme. „Adam povedal, ‘Do tohto mi dovoľ Bernieho.’ Myslel som si, že môže urobiť Petra Falka, ale on povedal ‘Ja chcem pre tohto urobiť Bernieho,‘ “ dodal Smigel.

Scenárista a režisér poznamenal, že film sa dal dokopy po tom, ako Sandler už začal pracovať na filme z piatackeho prostredia. „Bol to veľmi odlišný film a mal rozprávača, ktorý sa objavil dva či trikrát a naposledy sa odhalilo, že je to had na konci triedy. To vlastne vyvolalo celú túto predstavu pre mňa, aké by to bolo, keby bol triedny maznáčik uväznený v tejto miestnosti 70 rokov, videl každý druh piatak, bol neuveriteľne znechutený, a potom zistí, že mu zostáva žiť rok a rozhodne sa, že musí urobiť viac so svojím životom, a nakoniec začne dávať rady deťom?“ – povedal.

„Deti majú často takú zvýšenú úzkosť kvôli najmenším problémom niekedy, keď sú v tomto veku, takže som si myslel, že by to bolo naozaj vtipné dať dohromady – deti s naozaj malými problémami, ktoré sú v ich mysliach obrovské, dôverujú múdreho starého jaštera,“ pokračoval.

Bill Burr hraje vo filme ako Squirtle, korytnačka, ktorá zdieľa triednu teráriovú nádrž s Leom. Povedal, že bolo „surreálne byť v kabíne s [Sandlerom], je to najlepší chlap aký kedy bol.“ A hoci Sandler a detské hviezdy filmu predvádzajú niekoľko hudobných predstavení, Burr zostáva bez spevu žartom, „Som vlastne sklamaný, že sa ma nedozvali. Som jeden z najväčších zlých spevákov všetkých čias.“

Smigelove syny tiež hrajú v dabingovom obsadení po boku dcér Sandlera, pričom ko-režisér David Wachtenheim poznamenal, že ako inšpiráciu „neustále vyvolávali karikatúry Peanuts“ a dodal, „Chceli sme, aby zneli deti prirodzene a ktorejkoľvek z nich, ktoré sa snažili byť trochu viac Broadway, sme museli povedať ‚Stlmte to.‘“

Leo začne streamovať na Netflixe v utorok 21. novembra.„`