Skip to main content

Robert De Niro tiež získal ocenenie za najlepšieho hereckého partnera za svoju rolu v pravdivom epose Martina Scorseseho.

Film Apple Killers of the Flower Moon bol vyhlásený za najlepší film na Cenách AARP Movies for Grownups, ktorých víťazov oznámili v stredu.

Robert De Niro získal aj ocenenie za najlepšieho herca vo vedľajšej role za svoju postavu v pravdivom epose Martina Scorseseho, ktorý rozpráva príbeh o systémových vraždách ľudí Osage v Oklahome dvadsiatych rokov minulého storočia bielymi osadníkmi, ktorí si plánovali prisvojiť bohatstvo kmeňa v podobe práv na ropu bohatú pôdu.

Netflixov film Nyad získal tiež dve ocenenia: najlepšia herečka pre Annette Bening, ktorá stvárnila súťažnú plavkyňu Dianu Nyadovú pri jej pokuse preplávať žralokmi infikované vody medzi Kubou a Floridou, a najlepšia herečka vo vedľajšej role Jodie Fosterová, ktorá hrala Nyadovej trénerku a najlepšiu priateľku Bonnie Stoll.

Colman Domingo tiež získal cenu za najlepšieho herca za stvárnenie občianskeho aktivistu Bayarda Rustina v netlixovom životopisnom filme Rustin.

Ďalší víťazi filmových ocenení

  • Christopher Nolan, Oppenheimer – najlepšia réžia
  • Noah Baumbach a Greta Gerwing, Barbie – najlepší scenárista
  • The Color Purple – najlepší ansámbl
  • The Zone of Interest – najlepší zahraničný film

Ocenenia v televíznych kategóriách

  • Jennifer Coolidge vyhrala ocenenie najlepšej herečky za The White Lotus
  • Bryan Cranston získal ocenenie najlepšieho herca za Your Honor
  • Televízny seriál Succession od HBO získal ďalšie ocenenie, ako najlepší televízny seriál

AARP každý rok upriamuje pozornosť na filmy a televízny obsah, ktorý zobrazuje dôležité otázky, premyslené príbehové línie a najtalentovanejších tvorcov a predstavenia pre silné publikum nad 50 rokov.

„Bol to dobrý rok pre seriály a filmy od a pre ľudí nad 50 rokov,“ povedal kritik televízie a filmu AARP Tim Appelo v prehlásení. „Talent a príbehy dospelých sú uznávané na celej čiare a veková diskriminácia v Hollywoode sa zdá byť postupne erodovaná, s pomocou AARP. V roku 2000, krátko predtým, ako sa ocenenia Movies for Grownups začali, len jedna z desiatich najväčších hviezd pokladnice bola nad 50; dnes je ich polovica.“

Zoznam všetkých víťazov a nominovaných