Skip to main content

Naše smartfóny dlhú dobu už nie sú len telefónmi, ale výkonnými zariadeniami so širokými možnosťami využitia. Väčšina z nás mobil využíva na volanie, posielanie správ a návštevu sociálnych sietí, či prehliadanie internetu. To je ale škoda. Dôvodom je, že dokážu toho oveľa viac. Nižšie sme si pre vás preto pripravili niekoľko tipov, čo môžete s vašim telefónom robiť.

Nechajte sa inšpirovať, čo môžete robiť so smartfónom

Začneme tými praktickejšími vecami. Urobte si zo smartfónu (ideálne z takého, ktoré už nepoužívate) bezpečnostnú kameru. Za týmto účelom môžete využiť aplikáciu Alfred Home Security Camera, ktorú nájdete v obchode Play. Dostupnou je zadarmo, pričom ponúka viacero pokročilých funkcií. Napríklad je schopnou vypnúť vám displej počas točenia, aby nedochádzali k príliš veľkému využívaniu zdrojov zariadenia, či zapnúť kameru až potom, keď zaeviduje pred ňou pohyb. Potom, ako aplikácia zaeviduje pohyb, tak vás o tom notifikuje, že sa niečo deje. 

Z telefónu si rovnako môžete spraviť aj ovládač od vašej chytrej domácnosti. Dopomôže vám k tomu aplikácia Google Home, prostredníctvom ktorej viete spárovať váš telefón so stovkami chytrých zariadení. 

Ak máte v zásuvke starý smartfón, tak ho môžete využiť aj ako čiernu skrinku do auta. Postačí vám k tomu jednoduchá aplikácia, ako je napríklad AutoBoy Dashcam. Aplikácie dokáže natáčať videá v slučkách, sledovať vašu polohu a ďalšie údaje o jazde. 

Ďalšou skvelou aplikácie, ako mať po ruke všetky vernostné karty z obchodov, je Stocard. Ide o aplikáciu, do ktorej pomocou skeneru zosnímate čiarový kód vernostnej karty a následne budete mať k dispozícii kartu v telefóne. Zbavíte sa tak desiatok kartičiek v peňaženke, či kabelke. Okrem iného nájdete v aplikácii aj letáky s ponukou. Napríklad môžete mať v telefóne leták z aplikácie Lidl Plus a podobne. 

Chystáte sa na dovolenku autom? Asi tou najväčšou nočnou morou šoférov je, že nám niekto ukradne auto. Ak máte starý smartfón v zásuvke, vložte do neho SIM kartu a spravte z neho lokalizátor, ktorý schovajte v aute. Následne môžete lokalizovať mobil zadarmo bez toho, aby ste si kupovali drahý GPS tracker. Poslúži vám k tomu funkcia „Nájdi telefón“.

Telefón rovnako viete využiť aj na inšpiráciu, aby ste niekomu poslali peknú SMS k narodeninám, sviatku, či koncom roku vianočnú SMS s prianím. Aj v tomto prípade stačí pohľadať vhodnú aplikáciu v obchode Play. Stačí vyhľadať v obchode kľúčové slovo „priania“ a následne sa vám zobrazia stovky aplikácií pre rôzne príležitosti. Prípadne si do telefónu môžete stiahnuť aj aplikácie rôznych obchodov, kde môžete vyhľadať napríklad trička s potlačou, šaty, boty a ďalší tovar. 

Posledným tipom, ako môžete využiť telefón, je ako webkameru pre váš počítač. Poslúži vám k tomu aplikácia DroidCam Webcam, prostredníctvom ktorej premeníte prednú kameru vášho telefónu vo webkameru. Najlepšie na tom je, že všetky možnosti využitia smartfónu vyššie, môžete použiť bez ohľadu na to, akej značky máte telefón. Či Samsung, Xiaomi smartfón, Honor, Huawei a podobne, tak na tom nezáleží. 

Summary
7 vecí, na ktoré môžete využiť smartfón okrem telefonovania
Article Name
7 vecí, na ktoré môžete využiť smartfón okrem telefonovania
Description
Naše smartfóny dlhú dobu už nie sú len telefónmi, ale výkonnými zariadeniami so širokými možnosťami využitia.
Author
Publisher Name
uploading.sk
Publisher Logo