3Doodler Pro Plus: zdokonalená verzia 3D tlačového pera

3Doodler Pro Plus

Profesionálne pero na 3D tlač dostalo malé vylepšenie.

3D perá spoločnosti 3Doodler majú veľa potencionálnych využití – od umeleckých projektov predškolákov až po profesionálne tvorenie modelov. Najnovším modelom Pro Plus sa tvorcovia pier 3Doodler snažia priblížiť práve profesionálnym používateľom. Chcú to dosiahnuť zmenou spôsobu, akým si pri 3D kreslení prispôsobujete nastavenia. Okrem toho tentokrát ponúkajú aj viacej materiálov a ich tvarov a veľkostí pri vytláčaní.

3Doodler Pro Plus je aktualizovaná verzia pera 3Doodler Pro a oba modely majú podobný dizajn. Keď na webstránke The Verge analyzovali predchádzajúcu verziu, vyzdvihli jej uhladený vzhľad a detailnejšie ovládanie. No stále boli skeptickí ohľadom toho, či sa tento model dokáže zbaviť povesti hračky, ktorú získali ostatné perá 3Doodler. Prvky, ktoré vyzerali dobre na predchádzajúcom modeli boli zanechané aj na modeli Pro Plus. No táto nová verzia je o päťdesiat percent štíhlejšia a má lepší výkon.

3Doodler Pro
Ovládacie prvky číselníka predchádzajúceho 3Doodler Pro. Zdroj: theverge.com

Popis obrázka: Kolieska na prispôsobenie nastavení

Používatelia staršieho modelu Pro zvažujúci kúpu nového pera Pro Plus sa musia zmieriť s kompromismi, ktoré zo sebou zmeny dizajnu prinášajú. Kolieska na prispôsobenie nastavení boli nahradené tlačidlami vedľa digitálneho displeja, pomocou ktorých sa dá vybrať z 10 možných teplôt a 7 rýchlostí vytláčania náplne. Týmto sa síce podarilo zjednodušiť dizajn zariadenia, no preklikať sa cez možnosti na displeji namiesto jednoduchého nastavenia pomocou kolieska môže trvať trocha dlhšie. Zadná časť zariadenia je magnetická a dá sa odstrániť, čo poskytuje lepší prístup k vnútornej časti pera pri údržbe. Zariadenie sa predáva so šiestimi nástavcami, z ktorých každý dodáva vláknu inú hrúbku a tvar.

3Doodler Pro
Odnímateľná magnetická zadná časť nového Pro Plus
Zdroj: theverge.com

Spoločnosť 3Doodler tvrdí, že oproti konkurencii ponúka na 3D kreslenie najviac typov vlákien: od bežného plastu až po meď, nylon a drevo. Samozrejme, nedá sa kresliť čistými materiálmi. Používať budete ich zmesi s tradičným plastovým vláknom. Aj keď vaše dielo nebude vyrobené zo 100‑percentného dreva, neznamená to, že nebude voňať a vyzerať autenticky. Model Pro Plus je kompatibilný so všetkými poskytnutými typmi filamentov, teda okrem „eko-plastu“, ktorý funguje len s modelmi Start a 3D Build & Play.

Tieto zmeny sa vám môžu zdať ako minimálne, ale zjednodušenie prístupu k vnútorným častiam zariadenia je dôležité nie len pre odborníkov, ale aj pre bežných používateľov. Dôležitou otázkou je, či odborníci uznajú, či tieto kompromisy stoja za to (vystriedanie koliesok za digitálne možnosti). Pero 3Doodler Pro Plus je momentálne v predaji za rovnakú cenu ako jeho predchodca – 249,99 $ (približne 214 €).


Zdroj: theverge.com

You Might Also Like