3D zvieratá v Google – rozšírená realita vo vašom mobile

3d zvierata google

Všetky zvieratká sú roztomilé, teda okrem tej obrovskej mačky. Tá určite nie je.

Google pridal do vyhľadávania 50 nových zvierat, ktoré si môžete zobraziť pomocou rozšírenej reality (AR). Niektoré sú rozkošné, ale obrovská mačka, ktorú vidíte vyššie je skôr znepokojujúca. Možno sa mi tá mohutná mačka zdá hrozivá, pretože neznášam zábavu (teda vravia to o mne), no ja ju nechcem vidieť nikde a nikdy. Dokonca ani v rozšírenej realite alebo akejkoľvek inej realite.

Táto panda červená sa však môže v mojej jedálni hrať s tekvicou tak dlho, ako len chce.

Okrem pandy červenej a mačky môžete virtuálne doma privítať aj žirafu, kravu, zebru, prasa a hrocha. Pravdaže, nemusí to byť len doma, ale v tejto situácii sa tam aj tak zdržiavame najviac. V mobilnej aplikácii Google stačí vyhľadať zviera a vo výsledkoch vyhľadávania kliknúť na „view in 3D“. Blog Android Police má na svojej stránke celkom dobrý zoznam zvierat, ktoré zatiaľ objavili v 3D.

Keď minulý rok Google začal do vyhľadávania pridávať 3D zvieratá, v ponuke ich bolo len zopár, napríklad tiger, lev, vlk a pes. V marci Google pridal ďalšie tvory a medzi nimi boli aj aligátor, kačka a jež. V auguste predstavili v rozšírenej realite aj prehistorické tvory a historické artefakty, ako súčasť aplikácie Google Arts and Culture. Kto z nás by si nechcel pozrieť kôrovca Cambropachycope zblízka?

Po tom, ako som sa nejaký čas vo vyhľadávaní hral s AR zvieratami (samozrejme v rámci výskumu), musím uznať, že je to celkom zábavná funkcia. Určite sa ňou zabavia deti, ktoré musia sedieť doma kvôli – no veď vy viete kvôli čomu. No a teraz idem pokračovať v pozorovaní môjho nového domáceho zvieratka, pandy červenej, ako sa hrá s tekvicou.


Zdroj: theverge.com, pixabay.com

Summary
3D zvieratá v Google
Article Name
3D zvieratá v Google
Description
Okrem pandy červenej a mačky môžete virtuálne doma privítať aj žirafu, kravu, zebru, prasa a hrocha.
Author
Publisher Name
uploading.sk

You Might Also Like